Web Tasarım Nedir?

Web Tasarım Nedir sorusunun cevabı; kelime anlamı ile “internet sitesi tasarımı” demektir. Ülkemizde kullanılan bir kaç tabiri daha vardır lâkin hepsinin varacağı nokta aynı yere çıkmaktadır. Web dizayn, web site, web tasarım.. Bunlarla birlikte sonuç şudur, kendine internet sitesi yaptırmak isteyen herkes genel olarak bu üç arama terimi kullanılırlar. Hangisini kullanırsa kullansın, buradaki amaç internet sitesi yaptırmaktır, ve web tasarımın kelime anlamı internet sitesi tasarımı olsa da halk için de anlamı internet sitesi yaptırmak isteyen kişinin yaptıracağı firmayı bulması için arayacağı anahtar kelimedir.

Kişi web tasarım yaptırmak istediği zaman gerekli anahtar kelime ile araştırma yapıp, seçtiği firmalar/şirketler ile iletişime geçtikten sonra işin tasarım boyutu devreye giriyor. Web Tasarım kendi başlığı altında bir çok konu başlığını barındırıyor. Merak ettiğinizi umaraktan, biz de hemen açıklama girişiminde bulunalım bu konuyu: bir internet sitesinin ilk hedefleri şunlar olmalıdır! Kullanışlı olmasıdır, basit ara yüze sahip olması gerektir, konusunun ne olduğuna bakılmaksızın kaliteli görseller ile donatılmalı ve “en önemli” istinasız ve kesinlikle es geçilmemesi gereken içeriği de SEO dostu metinler/yazılar ile donatılmalıdır.

İnternet Sitesi Yaptırmak İçin Bunlar Yeterli mi?

Tabiki hayır. Bir üst paragrafta anlattıklarımız istisnasız ve kesin/elzem yapılması gerekenlerdir bir internet sitesi için.
Şimdi de bir alt paragrafa geçelim ve kaliteli,kullanışlı,kreatif bir web tasarımı için gerekenleri size sıralayalım!

Web Tasarım Nedir?

Dizayn: Kullanılacak grafikler ve metinler belli düzenlerde olmalıdır. İnternet sitelerinin en önemli bir hedefi de kullanıcıların ilk bakışta aradıkları bilgiyi hızlı ve kolayca bulmalarına yardımcı olmaktır. Bu, tasarımın dengeli olması, tutarlılık göstermesi ve bütünlüğünü düzen içinde korumasıyla beraber geçerli olabilecek bir durumdur.

Renk: Renk seçimi müşteri isteklerine ve sektörlerle bağlantılıdır; Bu basit bir şekilde yalnızca siyah-beyaz renklerle yapılabilmekle birlikte web uyumlu renkler kullanarak da bir kişinin veya bir kuruluşun kişiliği, markası kendisini ifade edebilir. Kaldı ki sektöre göre renk uyum kartelaları da tarafımızdan bilinir durumdadır.

İçerik: İçerikler, görseller ve metin yollarıyla internet sitesinin vereceği içeriği geliştirmek için birlikte çalışmalıdır. Okuyucusunu şaşırtmak, onları uzun süreler sitenin için de kalmalarını sağlayacak görüntü ve metinleri vermek gerekir, bu şekilde kullanıcılar sitede daha çok vakit geçireceklerdir. Kullanacağınız yazılı metin her zaman ilgili ve faydalı olmalıdır. İçerikle alakalı anahtar kelimeler içermeli, arama motorları için optimize edilmeli ve uygun uzunlukta olmalarına dikkat edilmelidir. Bunun için de SEO tecrübemizden yararlanabilir, referanslarımızı inceleyebilirsiniz.

Fontlar: Çeşitli yazı tipleri kullanımıyla bir internet sitesinin tasarım/görüntü albenisini artırabilirsiniz. Bir çok web tarayıcısı yalnızca “web-güvenli yazı tipleri” olarak bilinen fontları(yazı tiplerini), okunaklı bir şekilde görüntüleyebilir, bu sebepledirki web tasarımcı olarak yaygın kullanılan bu gruplar içindeki fontlarla çalışmaya özen gösteriyoruz.

Yönlendirme: İnternet sitesinin mimarisi yapılandırılırken menüler ve diğer navigasyon araçları kullanıcıların web sitesine nasıl göz attıkları, nasıl arama yaptıkları dikkate alınarak oluşturulmalıdır. Kullanıcılar için verimli, ihtiyaç duydukları bilgiyi bulmaya hedefli, sitenin içinde kolaylıkla hareket etmeye yardımcı olacak şekilde kurgulanmalıdır.

Uyumluluk: Sayfanın doğru görüntülenmesini artırmak, her defasında aynı performansı almak için; Farklı tarayıcılarda ve işletim sistemlerinde sorunsuz çalışabilecek bir web sayfası tasarlamaya özen gösteriyoruz.

İşlerimiz

“ WEB TASARIM • E-TİCARET ”

İletişim Detayları

Telefon: 0530 914 76 22 Email: info@muellifbilisim.com

Bayrampaşa, Yıldırım Mahallesi Fevzi Paşa Cd. No:53

Bizimle İletişime Geçin

Web tasarımı nedir sorusuna uzunca verebileceğimiz cevap ise budur. Bu kriterler eşliğinde kaliteli, sağlıklı çalışan ve kullanıcı dostu bir internet sitesi sizin için tasarlayabiliriz. Yan taraftaki formdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.