Dijital Pazarlama Nedir?

Dijital pazarlama, dijital kanalları kullanarak: ürünlerinizi ve verdiğiniz hizmeti sattığınız yerdir. Bu kanalların önde gelenleri ise; Google Adwords(Ads.) Reklamları, Sosyal Medya Reklamlarıdır.

Müellif Bilişim ürünlerinizi ve verdiğiniz hizmeti internet üzerinden pazarlamanız için size destek sunmaktadır.  Ayırdığınız reklam bütçesini geri dönüşlerini izleyebileceğiniz bir sistem kurarak yönetiyor, doğru müşterilere ulaşmanız için paranızı zayi etmeden size reklam desteği hizmeti sunuyor.

Yapılan son araştırmalara görede Türkiye’nin toplam nüfusunun %50’si aktif olarak internet kullanıcısı ve güncel satış teknikleride değişkenlik gösteriyor. E-ticaret ve mobil pazarlama güncel olarak tüketiciler tarafından kullanılmakta. Sosyal Medya’da bilinirliğini artıran markalar ise, internet ve alternatif seçenekleri kullanarak ürünlerinin satışını gerçekleştirebiliyorlar. Dijital pazarlama, geleneksel pazarlama yöntemlerini temel alarak geliştiriyor; güncel ve interaktif dünya ile uyumlu hale geliyor.

Artık dijital pazarlama için bütçe ayırmayan büyük ve orta düzeydeki firmaların, satış konusunda rekabette pazardaki rakiplerinden geriye düşecekleri yönünde bir öngörü var. Dijital pazarlama ile birden fazla dijital kanalda kendinizi gösterip, markanızı tanıtarak satış potansiyelinizi artırabilir, müşteriyle olan bağlarınızı sistematik bir şekilde geliştirebilirsiniz.

Brief

Google ADS hizmetine başlamadan önce firmanızdan veya şahsınızdan reklamını yapacağımız şeyin brief’ini alıyoruz.

Analiz

Sektör analizi, SWOT analizi ve rakip analizi yaparak dijital hedeflerinize ulaşacak dijital pazarlama planınızı kurguluyoruz.

Strateji

Dijital pazarlama stratejilerinizi markanızın sektörünü, ürettiği ürün ve hizmeti, doğru hedef kitleyi analiz ederek geliştiriyoruz.

Öncelikle bu soruyu birçok müşterimizin sorduğunu söyleyelim. Yaptığımız dijital pazarlama çalışmasında amacımız sizin bütçenizi har vurup harman savurmadan, sistematik bir düzen içinde satışlarınızı artırmaktır. Bu noktada her türlü ürün veya hizmet internet üzerinden pazarlanabilir. Satış aşamasında ise müşteri ürünü veya numunesini bizzat incelemek isteyebilir. Bu iş akışınızda düzenleme yapılarak gerçekleştirilebilir.

Bizim işimizin bir parçası da yeni nesil pazarlama teknikleri konusunda size danışmanlık yapmaktır. Mevcut pazarlamanızı inceleyerek, dijital pazarlamaya dönüştürmek için geliştirmektir. Amaçlarımızdan bir tanesi de müşterilerimizin yeni pazarlama teknikleri ile olan yabancılıklarını gidermektir. Aklınıza bu konuda gelecek her soruyu cevaplamak için hazırız.

Buna büyük olasılıkla “var” şeklinde cevaplıyoruz. İnternette hergün şirketler/kurumlar/insanlar satın alma amaçlı aramalar yapıyorlar.

Evet, lâkin Müellif Bilişim yurtdışı reklam servis hizmeti sunmamaktadır.

Hedef müşterileriniz belli de olsa öncelikle onlara ulaşmalı, web sitesine yönlendirmeli ve sıradan ziyaretçiden müşteriye dönüştürmeniz gerekmektedir. Bu nedenle dijital pazarlama yapmalısınız. Zaten halihazırda müşterileriniz var, yeni müşterilere’de ihtiyacınız yok ise durmayın, siteyi terk edebilirsiniz 🙂

Websitenizin teknolojisi mobil cihazlarla uyumluluktan, içeriğin daha iyi anlaşılması ve paylaşılmasına kadar pek çok güncel ihtiyaçları karşılamak için yenilenmesi gerektir.

Günümüzde müşteriler satın alma kararı vermeden önce internette içeriklere bakarak karar veriyorlar. Her profildeki müşterinin satın alma aşamasında farklı soruları olacaktır. Bu sorulara cevaplar üretebilmek için daha çok içeriğe ihtiyaç vardır.

Google, Bing, Yandex, Opera, Duckduckgo gibi arama motorlarında ilgili kelimelerde ilk sıralarda çıkmak için websitesi içerisinde ve dışarısında yapılan bir dizi teknik çalışmadır.

Hem evet hem hayır. Arama motoru çalışması yaptığımız hizmetlerden sadece bir tanesidir. Trafik yaratmak için arama motoru optimizasyonu çalışmasından yaralanırız ancak içerik pazarlama, ürün, hizmet pazarlama dijital pazarlamadaki ana hedeftir. SEO Çalışması dijital pazarlama için çok fazla önem arz ederken ve başka bir boyutken yine de iki stratejide birbiriyle yakından bağlantılıdır. Kafanız karışabilir, detaylı bilgi almak için lütfen iletişime geçiniz.

Projeye başlamadan önce neleri hedeflediğinizi belirliyoruz. Bu hedefler markanızın tanıtımı, yeni müşteri adayları vb. olabilir. Bu hedeflere ulaşmak için ölçülebilir değerler belirliyoruz. Gelişimi web sitenizdeki ziyaretçi istatistikleri, size ulaşan talep formları ile kolayca ölçebileceksiniz. Ayrıca gelişmiş raporlarla sektörünüz, pazarlamanız veya işiniz konusunda detaylı raporlara da ulaşabilirsiniz.

Firmanızın hedefleri ve ihtiyaçlarına göre bir planlama hazırlıyoruz. Başlangıçta kuruluş bedeli ile stratejik planlama çalışması ve web sitenizin yenilenmesi için temel çalışmalar yapılıyor. Aylık talep besleme ve büyütme hizmetleri ile aylık veya yıllık ödemeler yapıyorsunuz. Hizmet almak istediğiniz bölümün talep edilen hizmet süresi opsiyoneldir, memnun kalmadığınız takdir de hizmeti başka bir firmaya devir edebilirsiniz.

Dijital Pazarlama

İşinizin dijital pazarlamasını yapmak için bir telefon ötedeyiz!

   İletişim

   İLETİŞİM DETAYLARI

   Kontak

   SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

   Adresimiz

   YERİMİZ

   Bayrampaşa, Orta Mahalle
   Numunebağ Caddesi, Güneşli Sokak
   No:1 Karayel İş Merkezi Kat:1/11C